تبلیغات
قــــافـــــــ و الـــقـــــرآنـــــــ الــــمجیــــــــــد
توصیه‌ها، نظرات و گفتارهای بزرگان، علما و دلباختگان قرآن (2)

علامه حسن‌زاده آملی:

... حقیقت امر این است كه از  همان ابتدا، عشق عجیبی به دیوان شعرا و نظم شعر داشتم. روی این ذوق، همان وقت، تمام  دوبیتی‌های باباطاهر را حفظ بودم و تمام رباعیات خیام را و اكثر غزلیات حافظ را و  همین‌طور دیگران را و ای كاش از همان وقت كسی به من می‌گفت كه آقا، به جای اینكه  اینها را حفظ كنی، شروع كن به حفظ قرآن و الان این حسرت برای من به جا مانده است كه  این عشق و علاقه‌ای كه به دواوین (دیوان‌های) شعرا داشتم، كاش در حفظ قرآن به كار  می‌بردم.

حضرت آیت‌الله خزعلی:

... حال كه با بركت این كتاب  ارجمند (قرآن كریم) و قیام مصلح بزرگ امام راحل قدس‌الله‌سره انقلابی گرانبها و  بی‌نظیربه چنگ آمده بر ماست كه آن را با تمام توان با همه جد و جهد با بذل مال و  جان حفظ كنیم و پاسداری آن را از هر واجبی واجب‌تر بدانیم و طبعاً ریشه و پایه كار  این است كه همین كتاب مقدس را هرچه بیشتر ارج نهیم، گوشت وخونمان، فكر و احساسمان  و نشست و برخاستمان، شب و روزمان، ساعت و دقیقه و آنمان و در یك كلمه تمام  زندگی‌مان بلكه مماتمان را هم در پرتو دستورات آن نهیم و هرچه بیشتر به آن توجه  كنیم. خود را نبینیم جز در آیینه قرآن، حركت و سكونی نداشته باشیم مگر با ارشادات  قرآن، شاد نشویم مگر با بشارت قرآن و بدین منظور آن را ورد زبان سازیم،روخوانی  كنیم، دقت كامل در الفاظش نماییم، با تجوید و رعایت ادعاء حروف قرائت كنیم، با كلید  صرف و نحو و علوم عربی به بارگاهش راه یابیم و بهتر آن كه در حافظه‌مان، در درون  جانمان پذیرای این میهمان عزیز گردیم، حافظ گردیم و همه و همه خاصه نسل پربار جوان،  این شكوفه‌های خرم نسل انسان كه بالاخص در این برهه از زمان سخت مورد تهاجم فرهنگی  ددان و بدان و از خود و خدا بی‌خبران قرار گرفته‌اند.

ملا فتح‌الله كاشانی:

... دو  چیز است كه از خصایص قرآن است: یكی آن كه معجز است، دوم آن كه محفوظ است در صدورع  یعنی آن را یاد می‌گیرند و از یاد می‌خوانند، چه كتب سالفه كه معجزه نبوده‌اند و  هیچ‌كس از یاد نمی‌خوانده، بلكه از اوراق كتابت می‌خوانده‌اند. پس این دو چیز مخصوص  است به قرآن و از قتاده نیز مروی است كه «اعطی هذه الامه الحفظ و من كان قبلها لا  یقرؤن الكتاب الا نظراً فاذا اطبقوه لم یحفظوا ما فیه الا الیسیر».

در پناه قرآن محفوظ باشید
طراحی پوسته از : ایران نقش (طراحی قالب وبلاگهای پارسی)
تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به قــــافـــــــ و الـــقـــــرآنـــــــ الــــمجیــــــــــد - توصیه‌ها، نظرات و گفتارهای بزرگان، علما و دلباختگان قرآن (2) می باشد.